matura logo, strona dla maturzystów, porady i wskazówki przed egzaminem maturalnym

Jak przygotować się do egzaminu maturalnego, porady dla maturzystów

Próbna Matura - portal dla maturzysty, jak przygotować się do matury

Studniówka, matura i matura próbna - informacje dla maturzysty, nauka do matury

Strona główna         Egzamin dojrzałości         Problemy maturzysty         Porady dla maturzysty         Przygotowania         Studniówka

 

Poradnik Maturzysty - matura próbna, egzamin dojrzałości, studniówka


Matura próbna
matura próbna - test umiejętności i sprawdzian wiedzy przd maturą


Moment próbnej matury jest dla wielu z Was ogromnym stresem. Nie wiecie jednak, że jest to bardzo potrzebny stres. Dzięki niemu oswoicie się z sytuacją na prawdziwym egzaminie. Poza tym taki próbny test pokaże Wam te dziedziny wiedzy, nad którymi powinniście jeszcze trochę popracować. Matura próbna to dobry test umiejętności przed prawdziwym egzaminem. Moje doświadczenia z próbnej matury były takie: oblany egzamin z polskiego i mierna z biologii. Skłoniło mnie to do pewnych refleksji oraz zmotywowało do nauki. Wspólnie z koleżankami, kolegami zaczęliśmy rozwiązywać arkusze zadań maturalnych, dzięki czemu szybko poprawiliśmy swoje wyniki.

   

Studiując poszczególne zadania z matematyki doszliśmy do wniosku, że zanim zabierzemy się za ich rozwiązywanie, warto wynotować na boku najważniejsze wzory oraz trudne do zapamiętania reguły. Będziemy się nimi posiłkować zawsze, gdy napotkamy trudności z rozwiązaniem danego zadania. Okazało się dosyć szybko, że był to strzał w dziesiątkę. Pamiętajcie więc o tej podpowiedzi, mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna również dla Was. Matematyka, fizyka, czy chemia nie muszą być trudne o ile zapamiątamy ważne reguły lub wzory niezbędne do rozwiązywania zadań.

Prawa autorskie zastrzeżone © probnamatura.pl wydawnictwo edukacyjne
Partnerzy, współpraca: Centrum Podróży z Łodzi bilety lotnicze Łódź oraz gabinet stomatologiczny stomatolog Łódź
Polityka prywatności     Regulamin     Redakcja     Kontakt     Strony WWW Łódź